عمق کاوش فلزیاب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

عمق کاوش فلزیاب

پس از بحث و گفتگو های صورت گرفته در انجمن فلزیاب ikpv ایران به روی عمق کاوش در فلزیاب ها مشخص گردیده است که عمق زنی فلزیاب ها در هرکدام از سیستم های فلزیابی متفاوت بوده که همگی بسته به شرایط محیطی و ساختاری زمین قابل اندازه گیری است.

برای این منظور جهت قابل درک بودن مطلب عمق کاوش در انواع سیستم های فلزیاب به صورت جداگانه توضیح داده خواهد شد.

 عمق کاوش فلزیاب پالسی

فلزیاب های پالسی با استفاده از یک کویل (سیم پیچ) پالس مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه را به عمق زمین ارسال می‌کند، در پی آن در صورت وجود فلز در منطقه کاوش (هر کجا که کویل باشد) پالس ارسالی منعکس شده و دستگاه پس از دریافت پالس برگشتی از زمین، مبنی بر وجود فلز شروع به بوق زدن خواهد کرد.
در فلزیاب های پالسی از انواع مختلف لوپ (۱*۱، ۵۵”، ۲۵”) استفاده میشود. جهت عمق زنی بیشتر از لوپ ۱*۱ متر استفاده می‌شود که البته بستگی به شرایط محیطی ( زمین صاف ) دارد. لوپ بزرگ ۱*۱ می تواند فلزات بزرگ را در عمق بیشتری نسبت به فلزات کوچک در عمق کم تر تشخیص دهد.

تاثیر اندازه کویل در عمق کاوش

خاصیت نقطه زنی فلزیاب پالسی

فلزیاب های نقطه زن پالسی می تواند مکان دقیق (۹۰ درصدی) فلز را به اپراتور نمایش دهد. به صورت ساده تر به هر اندازه که از کویل بزرگتر استفاده شود طول عمق بیشتر با دقت کاوش کمتر را در بر خواهد داشت و بلعکس- به هر اندازه که کویل کوچک تر باشد، طول عمق کمتر ولی با دقت نقطه زنی بیشتر را در بر خواهد داشت. توصیه می شود جهت کار با دستگاه های پالسی از اندازه های مختلف کویل به صورت مکمل استفاده گردد تا نتیجه بهتری را ارائه دهد.
عمق نفوذ فلزیاب های پالسی شرکت IKPV به ۱۰ متر نیز می رسد که در زمین تست فلزیاب مورد آزمایش قرار میگیرد.

عمق کاوش فلزیاب آنتن راداری

فلزیاب شعاع زن یا همان آنتن راداری (خوراک خور) گونه ای از فلزیاب ها محسوب می شود که با ارسال فرکانس از طریق دسته آنتن میتواند حاکی بر وجود فلز در مسافت های طولانی باشد. هر فلزی دارای یک فرکانس مشخص می باشد با تنظیم نمودن فرکانس فلز مورد نظر در دستگاه فلزیاب آنتن راداری و ارسال موج فرکانسی از دستگاه توسط دسته آنتن میتوان به وجود فلز در اطراف آن پی برد. به عبارت دیگر فرکانس های یکسان همدیگر را جذب و همپوشانی می کنند که با تأثیر گرفتن از این قاعده می توان فلزات را پیدا نمود.

دسته آنتن فلزیاب آنتن راداری

شعاع زنی فلزیاب

به هر اندازه که طول موج بلند تر باشد دستگاه از دقت کمتری برخوردار میگرددو بلعکس- به هر اندازه که طو موج کوتاه تر باشد از دقت بیشتری برخوردار است. بدلیل اینکه در فلزیاب آنتن راداری از امواج رادیویی استفاده میشود از طول عمق و شعاع بیشتری برخوردار است. عمق نفوذ فلزیاب آنتن راداری IKPV به ۳۰ متر عمق و ۲۰۰۰ متر شعاع میرسد که البته برای پاسخگویی دستگاه باید نحوه کار با آن را بصورت حرفه ای یاد گیرید.

عمق کاوش فلزیاب مگنومتر

فلزیاب تصویری مگنومتر با دریافت میدان مغناطیسی موجود در اطراف فلزات میتواند انواع فلزات را از فاصله زیاد از عمق زمین نیز تشخیص و تصویری از اجسام را به اپراطور ارائه دهد. به عبارت دیگر فلزات قدیمی مدفون شده در زیر زمین بر اثر گذر زمان اکسید شده و خاصیت مغناطیسی خود را به خاک اطراف میدهد که این خود باعث تشخیص راحت تر فلزات توسط دستگاه فلزیاب تصویری مگنومتر میشود. این دستگاه میدان مغناطیسی تشکیل شده توسط فلزات را تشخیص خواهد داد. عمق نفوذ فلزیاب مگنومتر IKPV گاها به ۲۵ متر نیز میرسد.

 

چرا عمق کاوش فلزیاب IKPV زیاد است ؟

فلزیاب های ساخته شده توسط کمپانی های فلزیاب خارجی عموماً جنبه تفریحی داشته و برای مصارف شخصی، راه و ترابری، پزشکی، امنیتی، مین یابی و سرگرمی طراحی و تولید میشوند و استفاده از آنها عمق بیش از چندین متر را در بر نخواهد داشت.

کمپانی فلزیاب IKPV با طراحی و تولید دستگاه های قدرتمند با جدید ترین متود های روز دنیا به همراه سازگاری با محیط و شرایط آب و هوایی و خاک ایران محصولات منحصر به فردی جهت کشف فلزات به بازار ارائه نموده است که میتوان آنها را با قیمت بسیار مناسب در نمایندگی فلزیاب تهران مشاهده، بررسی و پس از تست عمق زنی فلزیاب در باغ تست فلزیاب تهران به همراه ضمانت نامه معتبر و مجوز کار به راحتی تهیه نمود.

عوامل موثر بر عمق کاوش فلزیاب

  • خواص رسانایی خاک
  • مدت زمان مدفون بودن شیء
  • انداره شیء
  • شکل شیء
  • میزان مغناطیس سازی

برای درک بهتر این عوامل و تاثیر گذاری آنها بر عمق کاوش گنج یاب، میتوانید در مطلب سوالات متداول در مورد فلزیاب به صورت تخصصی آن را مطالعه نمایید.

 عمق زنی واقعی فلزیاب

برای دست یابی به عمق مفید کاوش مورد انتظار باید بدانید که چه دستگاهی را در چه زمانی و چه شرایطی استفاده نمایید. با استفاده بجای از دستگاه های فلزیاب IKPV قطعا به هدف خود خواهید رسید.

 

خرید و فروش انواع دستگاه فلزیاب ارجینال در تهران و شیراز

IKPV

جامع ترین سایت فلزیابی : foroshfelezyab.com

شاید دوست داشته باشید:

کتراک نحوه باز کردن پلمپ ساروج

کتراک خرد کردن سنگ های بسیار عظیم کار دشواری بوده و نیاز به ابزارآلات بسیار قدرتمند یا موارد منفجره دارد که این خود خطرات بسیار شدیدی را در پی خواهد داشت. جالب است بدانید میتوان از یک ماده ساده بنام کتراک در خرد کردن سنگ، سخره، ساروج، پلمپ و … استفاده کرد که هیچ گونه […]

نمایندگی فلزیاب در ایران

نمایندگی فلزیاب در ایران شرکت های بسیار عظیم فلزیابی نظیر Fisher، Garrett، Cobra، Xp و … سالهاست که در عرصه ساخت و تولید دستگاه های ردیاب و زمین شناسی فعالیت داشته اند و با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا توانسته اند پیشرفت های بسیاری در این عرصه باستان شناسی و فلزیابی داشته باشند. […]

آیا وجود جی پی اس در فلزیاب حقیقت دارد ؟

جی پی اس در فلزیاب  GPS بعنوان دستگاهی جهت تعیین موقعیت جغرافیایی مورد استفاده قرار میگیرد که برای کار با آن به نیرروی برق نیاز است، نیرروی برق لازم میتواند از باطری های لیتیومی یا باطری ماشین یا … تغذیه گردد. از جی پی اس در برخی از دستگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک مانند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =

همین حالا تماس بگیرید